All On Four Tekniği İle İmplant Tedavisi

All on four tedavisi nedir? All on four tedavisi kimlere uygulanabilir? All on four tedavisinin avantajları nelerdir? All on four tekniği ile implant tedavisi hakkında sorularınızın cevabına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

All On Four Tedavisi Nedir?

Dişlerini kaybeden hastalar çiğneme, tat alma gibi günlük rutinlerini yapamaz hale gelirler. All on four implant tedavisi ağzında hiç diş olmayan ya da çenenin arka bölgesinde implant tedavisi için yeterli kemik yapısına sahip olmayan hastalara yapılan bir tedavi yöntemidir. 4-6 adet implant çeneye farklı açılarla yerleştirilir ve onun üzerine de aynı gün ya da ertesi gün sabit diş protezi yapılır. All on four tedavisi olan hasta, aynı gün günlük rutinine devam edebilir. All on four diş implantı tedavisi ile hasta bir günde estetik görünümüne kavuşur.

All On Four Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

All on four tedavisi; tam dişsiz ya da tüm dişleri çekilmesi gereken hastalara uygulanabilen bir tedavi çeşididir. All on four tedavisinin uygulanması için; tam dişsiz hastalarda dental implant ameliyatına engel olacak bir sistemik rahatsızlığı olmaması, hastanın yeterli kemik hacmine sahip olması gerekir. Yeterli kemik hacmine sahip olmayan hastalarda all on four tedavisi öncesi kemik güçlendirici ve kemik hacmini artıracak tedaviler uygulanabilir. Tedavi sonrasında dental implantlar üzerine sabitlenen geçici protezler hemen kullanılabilir. Dental implantlar ve kemiğin kaynaşma süreci 3 aylık bir süreci kapsar. Bu süreçte hastalar yemelerine dikkat etmelidir. 3 aydan sonra hastaya daimî protezler takılır ve hasta normal beslenme düzenine geri dönebilir.

All On Four Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • Kullanılan implant sayısı az olduğundan ve sinüs lift gibi ileri cerrahi işlemler gerektirmediğinden maliyeti diğer tedavilere göre daha düşüktür.
 • Temizliği ve bakımı oldukça kolay bir tedavi yöntemidir.
 • Tedavi süresi az olduğundan farklı yerde ikamet eden hastalar için rahat bir yöntemdir.
 • Her hastaya farklı bir tedavi planı oluşturulur ve ameliyat süreleri oldukça kısadır.
 • Sabit protez kullanıldığı için haraketli diş protezi kullanamayan hastalar için uygun bir yapıdadır.
 • All on four diş implantı tedavisi aynı gün ve tek bir cerrahi işlemde biter.
All On Four Tekniği İle İmplant Tedavisi | Klinik İstanbul

All On Four Tedavisi ve İmplant Tedavisi Arasındaki Farklar Nelerdir?

 • All on four implant tedavisinde sadece 4-6 adet implant, geleneksel implant tedavisinde 6-8 adet arasında vida kullanılır.
 • All on four implant tedavisinde geçici sabit protezler hemen uygulanarak hastanın dişsiz kalma süreci olmaz ve kalıcı protezler yapılana kadar sabit diş protezleri kullanacağı için süreci konforlu geçirir, geleneksel implant tedavisinde ise tam dişsiz hastalarda 3 ay geçici hareketli protezler uygulanır.
 • All on four implant tedavisi sadece tam dişsiz hastalara yapılabilirken, implant tek diş eksikliklerinde de uygulanan bir tedavi yöntemidir.
 • All on four implant tedavisi yaptıran hastaların kontrol ve tedavi süreçleri daha rahattır.
 • All on four implantlara sabitlenen protezler damağı tamamen kaplamadığından kullanımı oldukça kolaydır.
 • İmplant tedavisinde atılan dikişlerin 7 ila 10 gün arasında alınması gerekir fakat all on four implant tedavisinde işlem bir günde tamamlanır ve eriyen dikişler atıldığı için hasta, gün içinde günlük rutinine devam eder.

All On Four İmplant Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

Tedavi sürecinden önce hastaya klinik ve radyolojik muayene yapılması gerekir. Bilgisayarlı tomografi (BT) çekildikten sonra, hasta için tedavi planı oluşturulur ve tedavi süreci başlar. All on four implant tedavisi iki aşamadan oluşur;

 • Birinci aşama: aynı gün tek operasyonla 4-6 adet dental implantın yerleştirilmesi ve geçici diş protezinin takılması,
 • İkinci aşama: 3 ay geçtikten sonra sabit diş protezinin takılmasından oluşur.

Hastaya takılan geçici diş proteziyle hasta günlük rutinlerine devam edebilir. Fakat bu noktada önemli olan hastanın doktorun önerilerini dikkate almasıdır.

All On Four İmplant Tedavisi Sonrası Nasıl Beslenilmelidir?

All on four implant tedavisi sonrası, implantların üzerine sabitlenen geçici protezleri hemen kullanabilirsiniz. Kemik ve implantların kaynaşma süreci olan 3 aylık süreçte doktorunuzun önerilerini dikkate almanız gerekir. Bu süreçte çok sert kabuklu besinler tüketmemelisiniz, yumuşak gıdalar tüketilmelidir. Sert kabuklu besinler implantın zarar görmesine neden olabilir. 3 aylık süreçten sonra normal beslenme düzenine geri dönülebilir. Fakat implantın ömrünü uzatmak için tüketilen besinlere dikkat edilmesi, doktorlar tarafından önerilir.

All On Four İmplant Tedavisinin Fiyatları

All on four tedavisinin fiyatları geleneksel implant tedavisine göre daha ucuzdur. Bunun nedeni ise tedavide geleneksel implant tedavisine oranla daha az dental implant kullanılması ve sinüs lift gibi ileri cerrahi işlemlere ihtiyaç duyulmamasıdır. All on four implant tedavisi, kısa sürede yapılan maliyeti düşük tedavi çeşitlerinden biridir. Hem maliyetinin düşük olması hem de tek bir günde yapılması sıkça tercih edilen bir tedavi yöntemi olmasını sağlar.

Klinik İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin uzman doktorları sayesinde temiz, steril bir ortamda uygun fiyatlarla all on four implant tedavisi olabilirsiniz. All on four implant tedavisi gibi ihtiyacınız olan tüm diş tedavilerini, Mecidiyeköy’de bulunan Klinik İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Alanında uzman doktorlar tarafından tedavi süreciniz boyunca gereken bilgilendirmeyi alacak ve yönlendirileceksiniz. Klinik İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde All On Four implant tedavisi başta olmak üzere gülüş tasarımı, diş eti hastalıklarının tedavisi, masseter (çene) botoksu, kanal tedavisi gibi birçok alanda doktorlarımız ve kliniğimiz sizlere hizmet vermeye devam ediyor. All on four diş implantı hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizlere whatsapp üzerinden ya da web sitemizdeki formu doldurarak ulaşabilirsiniz. Mecidiyeköy’de bulunan kliniğimizde sizlere en uygun tedavi yöntemine sizlerle birlikte karar veriyor, düşüncelerinizi ve gülüşünüzü önemsiyoruz.