Gülüş Tasarımı

https://klinik-istanbul.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png

Gülüş tasarımı ile ilgili randevu ve fiyat bilgisi almak için Klinik İstanbul whatsapp hattımızdan ve form doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Diş Estetiği | Klinik İstanbul

Gülmek sosyal hayatın en önemli eylemlerinden biridir. Dişlerinizin görünümündeki bozukluklar ise sosyal hayatı olumsuz etkileyen faktörlerdendir. Mükemmel bir gülümseme, kişisel ilişkileri ve özgüveni önemli ölçüde geliştirir. Başarıyı ve mutluluğu artırdığına inanılır.

Dişlerin çarpık konumu, dişler arasındaki uyumsuz ve büyük boşluklar veya dişlerdeki lekeler gülüşünüzü olumsuz etkiler. Kendi dişlerinizle aynı renkte yapılmayan kaplamalar, koyu renkli dolgular ve diş eti hastalıkları sorunları hem ağız hem de diş sağlığımızı bozar. Ayrıca estetik görünümünüzü de olumsuz etkiler.

Bu nedenle gülüş tasarımı uygulamaları kişinin ağız ve ruh sağlığına katkı sağlaması açısından oldukça önemlidir. Dişlerinin görünümünden memnun olmayan kişiler, uzman muayenesi sonrasında uygun tedavi yöntemi ile istenilen görünüme kavuşabilmektedir.

Gülüş tasarımı denildiğinde ilk akla gelen; diş eti sağlığını iyileştirmek ve kötü nefes kokusundan kurtulmak, diş taşlarını temizlemek ve diş minesini beyazlatmaktır.

 • Ağızdaki kötü koku çoğunlukla ağızda oluşan bir enfeksiyondan, ilerlemiş diş eti hastalığından, diş ve diş eti arasında oluşan tartarlardan veya çürük dişlerden kaynaklanır. Öncelikle ağız kokusunun nedeninin teşhis edilmesi ve buna göre tedavi edilmesi gerekir.
 • Varsa diş eti hastalıkları ve çürük dişler tedavi edilir. Tartarlar kaldırılır. Gömülü ve yarı gömülü yirmi yaş dişleri çekilir.
 • Sinüs ve akciğer enfeksiyonları, şeker hastalığı, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, metabolizma bozuklukları da ağız kokusunun nedenleri arasındadır. Bu yüzden, ağız sağlığı tedaviniz için, diş hekiminize tüm kronik veya şüphelenilen olası hastalıklarınızı söylemeniz önemlidir.
 • Çay, sigara, kahve veya diğer bazı yiyecekler dişlerin yapısındaki mikro boşluklar nedeniyle dişlerde lekelenmelere neden olabilir. Diş yüzeylerine uygulanan beyazlatma işlemi ile dişlerin koyulaşmasına neden olan lekeleri diş yüzeyinden uzaklaştırır.
 • Beyazlatma uygulamasının dişlere herhangi bir zararı yoktur. Yaşına, yapısına ve doğal rengine göre dişi 2-3 ton beyazlatmak mümkündür. Diş beyazlatma işlemi dişlerde ne kadar lekelenme olduğuna bağlı olarak birkaç seans sürebilir.

Ortodontik Bozuklukların Düzeltilmesi

 • Ortodonti, normal diş yapısından farklı ve çapraşık olan diş yapılarının bozukluğunu düzeltmek için ağız, diş ve kafa yapısını inceler. Dişlerdeki çarpık diş yapısı düzeltilir ve kişinin istediği dişlere kavuşması sağlanır.
 • Ortodontik tedavide kullanılan aletler; şeffaf plaklar, çıkarılabilir ortodontik apareyler, sabit ortodontik apareyler ve vida sistemleridir.
 • Çapraşık dişlerin düzeltilmesine mümkün olduğunca genç yaşlarda başlanması önerilir.

Lamina (Yaprak) Porselenler, Tam Porselen Kaplamalar, Estetik Dolgular

Lamina Latince yaprak anlamına gelir. Bu teknik dişleri kesmeden ve şeklini değiştirmeden sadece dişlerin dış yüzeylerinin 0,3-0,7 mm taşlanmasıyla uygulanır. Diş yüzeyindeki sağlıklı doku kaybının minimum düzeyde olması hedeflenir. Porselen diş laminaları, zımparalanan yüzeye yapıştırılarak yerleştirilir.

 • Yaprak porselen uygulaması tek seansta tamamlanabilir. Dijital kamera yardımıyla diş görüntüleri bilgisayar ortamına üç boyutlu olarak aktarılır. Doktor ve hasta bilgisayar ekranında yeni dişin görünümüne birlikte karar verirler. Tasarım porselen diş laminaları, özel diş porselen bloklarından kazınarak üretilir.
 • Porselen diş laminaları yapılarında herhangi bir metal içermez, dişin doğal yapısına uygun malzemedir. Ayrıca ışık geçirgen yapısı ile gerçek diş görünümüne sahiptir.
 • Hastada maloklüzyon, ileri derecede florozis (dişlerde sarı ve beyaz lekeler), gelişmiş diş sıkma ve gıcırdatma varsa, alt çene önde veya dişler üst üste geliyorsa ya da dişte yeterli mine dokusu yoksa yaprak porselen uygulaması uygun değildir.
 • Estetik diş dolgusu kırık ve çürük dişleri eski haline getirmek için kullanılır.
 • Kompozit dolgular ve porselen dolgular dişlerle aynı renk ve dokuda oldukları için dışarıdan bakıldığında görülmezler ve hastada herhangi bir estetik kaygıya neden olmazlar. Kompozit dolgular hızlı bir şekilde uygulanır ve yıllarca kullanılır.

Diş İmplantı

Diş implantı, insan dokusunun onu yok etmeye çalışmadan vücudun bir parçası olarak algıladığı, titanyumdan yapılan yapay diş köküdür. Çene kemiği ile biyolojik bağlanma sürecinden sonra vücudun bir parçası haline gelirler.

Diş implantı, tek diş eksikliği durumlarında komşu sağlıklı dişlere herhangi bir uygulama yapılmadan eksik dişin tamamlanmasını sağlar. Çoklu diş eksikliklerinde sağlıklı diş kökleri kullanılarak tam porselen kaplama yapılır. Lokal anestezi altında implantlar küçük cerrahi müdahale ile çene kemiğine yerleştirilir. Kişi işlemden hemen sonra günlük yaşantısına dönebilir.

İmplantların çene kemiğinin bir parçası haline gelmesi yaklaşık üç ay sürer. Bu sürecin sonunda diş kaplamasının üretimi başlar. Diş hekimi ve hasta porselen diş kaplamasının şeklini ve rengini birlikte tasarlar. Bu aşama dişin tasarımına ve hastanın istediği estetik görünüme bağlı olarak 3 ile 10 gün arasında değişmektedir.

Gülüş Tasarım Fiyatları

Gülüş tasarımı uygulamaları fiyatları; yapılacak işleme, uygulanacak diş sayısına, hastanın istek listesine, seçilen malzemenin cinsine ve kalitesine göre değişmektedir.

Bizimle İletişime Geç

+90 (212) 216 16 30