İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi ile ilgili randevu almak için Klinik İstanbul whatsapp hattımızdan ve form doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

implant tedavisi

İmplant Nedir?

İmplant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan doğal diş yapısına en uygun tedavi yöntemidir. Çene kemiğinin içine yerleştirilmiş titanyum vidalar tam anlamıyla doğal diş kökü görevini üstlenir ve bu vidaların üzerine protez dişler yerleştirilir. İmplant tedavisinin artısı etrafındaki dişlere zarar vermemesidir. Böylece implant tedavisi yapılırken diğer dişlerin kesilmesi gerek kalmaz. Oldukça doğal bir görünüme sahip olan implant dişlerle, doğal diş gibi yemek yiyebilir günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

İmplant tedavisi 18 yaş üzeri, kemik gelişimini tamamlamış her bireye uygulanabilir. Tedaviden önce çekilen röntgenlerle çene yapısının implanta uygun olup olmadığına karar verilir. Şeker hastalığı bulunan hastaların tedaviden önce şeker seviyesine bakılır ve ona uygun bir tedavi yöntemi uygulanır. Herhangi bir kemik sorunu olan hastalara tedaviden önce kemik oluşturma ve güçlendirmeye yönelik tedaviler uygulanır.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedaviden önce hastaya yapılacak olan detaylı ağız içi muayene ve röntgenden sonra ağız içi dokuların ve kalan dişlerin ölçüsü alınır. Dental implantların yerleştirilmesinde kullanılan iki yöntem vardır. Bunlar tek aşamalı ve iki aşamalı yöntem olarak ikiye ayrılır. Tek aşamalı implant tedavisinde implant yerleştirildikten sonra geçici bir başlık takılır, bu sayede ikinci bir cerrahi işlemden kaçınılmış olur. İki aşamalı yöntemde ise implant takıldıktan sonra, implantın üstü diş eti ile kapatılır ve iyileşme sürecinden sonra protez başlıklar takılır. Her iki yöntemde de geçici bir protez yapılabilir ve alt çene için 2-3 ay, üst çene için 3-4 ay iyileşme süreci beklenir.

Tedavi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ağız temizliğine önem verilmeli, günlük diş fırçalamaların haricinde diş hekiminizin önereceği özel diş ipleri, arayüz fırçaları kullanılmalıdır. İmplant tedavisi ömür boyu ağızda kalacak şekilde yapıldığı için bu sürenin uzunluğunu ağız ve diş hijyenine gösterilecek özen belirler .